Eli ihan hyvä puhelin hintaansa nähden.
+yksinkertainen helppok.
+isot numerot
+radio joka toimii ihan hyvin
+akku kestää hyvin
-hitaampi esim. nokian halppis malleihin nähden esim. viestienkirjoituksessa
Sopii täydellisesti esim. lapselle ensi kännykäksi.
Sony Ericsson J120i
Muoto | Tavanomainen |
Käyttöjärjestelmä | Muu |
Paino | 75 g |
Mitat (LxKxS) | 99 mm x 44 mm x 17 mm |
Resoluutio | Muu tarkkuus |
Värejä | 65 536 (16-bit) |
Kosketusnäyttö | Ei |
Muistikorttipaikka | Ei muistikorttipaikkaa |
2G-taajuudet | GSM 900 / GSM 1800 |
Data? | Ei datasiirtomahdollisuutta |
WLAN | Ei WLAN-tukea |
Bluetooth | Ei |
Infrapuna | Ei |
Kamera | Ei |
2. kamera | Ei |
MMS? | Ei |
GPS | Ei |
Radio | Kyllä |
WWW-selain | Ei |
Ilmoitettu puheaika? | 9 h |
Akun kesto / Stand-by | 400 h |
Valmistajan tuotekoodi(t) | DPY1013155/31 / ERIJ120 |
Tuotteen EAN-koodi(t) | 7311270122440 / 7311270122440 |
- Data (Tuetut pakettidatan muodot)
Pakettikytkentäiset siirtotavat, jotka mahdollistavat piirikytkentäistä datansiirtoa nopeammat ja tehokkaammat yhteydet. Lisätietoa ja nopeusvertailua esim. täällä.
- MMS (MMS-tuki)
MMS (lyh. sanoista Multimedia Messaging Service) tarkoittaa multimediaviestejä. Ne voivat tavallisista SMS-tekstiviesteistä poiketen sisältää tekstin lisäksi myös kuvia, ääntä ja videota.
- RAM-muistia (RAM-muistin määrä)
RAM-muisti (Random access memory ) on puhelimen sisäinen muisti, jota käytetään ohjelmien suorittamiseen.
- Ilmoitettu puheaika (Ilmoitettu puheaika)
Ilmoitettu puheaika on valmistajan itsensä ilmoittama puheaika kännykälle ja todellinen puheaika saattaa vaihdella tästä luvusta paljonkin, riippuen mm. käytössä olevan kännykkäverkon voimakkuudesta, jne.
- Näytön tekniikka (Näytön tekniikka)
Näyttöpaneelin toteustekniikka. Mahdollisia vaihtoehtoja ovat (huonoimmasta parempaan) STN, CSTN (Color STN), TFT (Thin-Film Transistor) ja OLED (organic light-emitting diode). Kolme ensimmäistä perustuvat kaikki LCD-teknologiaan ja, toisin kuin OLED,vaativat taustavalon.
- Tallennustilaa (Sisäärakennetun tallennustilan määrä)
Laitteen sisäinen tallennuskapasiteetti, jota voi käyttä esimerkiksi kuvien, videoiden, soittoäänien ja pelien säilömiseen. Yleensä flash-muistia.
Jos tehtaan paketissa saa puhelimen mikä toimii ja kauppaan kuuluu radio ja gigantin kauniin myyjän hymy, ni voiko sitä 29 eurolla paljon vaatia.
Mulla on kyllä toiminu hyvin. Ainoo huono puoli on, että täss ei oo sisäänrakennettuu mokkamestarii ja radiokin on hiukka herkkä. Se siitä.
Arvostele tämä tuote
Onko laitteen tiedoissa puutteita tai jotain vikaa? Ehdota korjauksia laitteen tietoihin
Kysymyksiä tähän laitteeseen liittyen? Keskustele tästä ja muista laitteista keskustelualueillamme.